Formy do betonu - modne rozwiązanie na zmiany w domu i ogrodzie

Beton w ostatni czasie stał się niewiarygodnie będącą na czasie dekoracją wszelkiego typu. Jest naturalny, nie trzeba na tworzenie tego poświęcić zbyt wiele pracy, niebywale plastyczny, przez co da się zrobić z nim sporo rzeczy. Beton dekoracyjny spodoba się każdemu, kto pragnie mieć loft lub mieszkanie w stylu industrialnym, ale nie tylko. To teraz też często decydujemy się na ten materiał do dekoracji domów jednorodzinnych lub ogrodów w nowatorskim stylu.

Dekoracyjny beton ma całą gamę różnych oblicz. Zazwyczaj bywa on w formie posadzki, która może być tak długo polerowana aż stworzymy coś podobne do efektu lustra. Opłaci się aczkolwiek być pewnym tego, że beton to nie jedynie podłoga – wręcz przeciwnie, można zamontować go na ścianie. W tym miejscu niesamowicie sprawdza się w formie szorstkich kosteczek, które potrafią być imitacją kamienia bądź cegły. Tutaj świetnie wypadają tu formy do betonu – umożliwiają ukształtowanie ponad szablonowych „kamieni”, które są w stanie tworzyć na ścianie niezapomniany widok. Beton zdaje się być szorstki, w wyniku czego sprawia wrażenie naturalnego kamienia, między tak przygotowane, odlewy w formie kostki da się włożyć również fugę, przez co ściana będzie wyglądała jeszcze bardziej inspirująco.

Ciekawym rozwiązaniem, które często dostrzega się w miejscach publicznych, przykładowo kawiarniach oraz restauracjach bywa też beton stemplowany. Także on przypomina nam nieregularny kamień i efekt ten udaje się zdobyć sięgając po specjalną formę do betonu. Dodatkowo można zrobić jedyną w swoim rodzaju płaskorzeźbę, która ozdobi ścianę pomieszczeń w stylu greckim czy włoskim. Z stosowną formą sylikonową takie dekoracje możesz stworzyć samodzielnie, jednakże znacznie lepiej takie działanie powierzyć profesjonalistom. Będziesz mieć pewność, iż ozdoba zostanie zrobiona na najwyższym poziomie.Powiązane słowa: