Ekologiczny pellet, po to by perfekcyjnie ogrzewać

Pellet w nieszybkim tempie zaczyna się rozpowszechniać w całej Europie. Jest on najbardziej wartościowym źródłem ciepła, a co więcej ekologicznym, gdyż wytwarza się go z odpadów drewnianych – trocin, które powstają w trakcie obróbki drewna. Tak czy owak spis jego atutów jest znacznie dłuższa, dowiedz się, dlaczego warto palić pelletem.

Pellet to najczystszy oraz najbardziej ekologiczny materiał opałowy. Charakteryzuje się bardzo wysoką wartością energetyczną, która sięga 19 500 kJ/kg. W rzeczy samej to jest słuszne w przypadku pelletu z wypróbowanego źródła, najlepszej jakości. Zakładów, które proponują tego typu materiały jest ogólnie sporo. Gdy mowa o pellecie nadarzyn ma w ofercie parę ciekawych sugestii opałów najwyższej klasy. Należycie spreparowany pellet dobrzy, aby miał formę małych walców, nadzwyczaj drobnych, które nie miewają więcej niżeli 2-3 cm długości. Taki materiał najpłynniej się rozpala, podtrzymuje równomierny płomień, przez spory czas się spala i produkuje nie za dużo popiołu.

Maksymalna ilość popiołu to 0,5% masy pelletu. Dzięki temu czasprzeznaczony na czyszczenie pieca jest niewielki. Jednocześnie jest to bardzo wartościowy popiół – może być świetnym nawozem, który możesz rzucić na trawnik lub inne roślinności – wpływa lepiej aniżeli najwyższej jakości chemiczny specyfik.

Pellet jest też niezwykle ekologiczny. Spalając się nie jest tworem dwutlenku węgla. W wyniku tego zmniejsza się emisja CO2, która jest zbyt wysoka na naszej planecie od wielu lat. Zarazem produkuje się go nie sięgając po zasoby nieodnawialnych źródeł paliwa. To niezastąpiony sposób, aby strzec środowisko, dlatego coraz więcej przedsiębiorstw, instytucji oraz właścicieli domków jednorodzinnych zaczyna palić pelletem.Powiązane słowa: