Drewno do kominka - zakup, który musi być stosowny

Relaks przy kominku może być bardzo sprawiający przyjemność, lecz nie okazuje się być to jedyny powód, dla którego wiele osób decyduje się na zamontowanie kominka w mieszkaniu bądź domu. Tak czy siak nie tylko – wiele osób ogień z kominka wykorzystuje także do ogrzewania mieszkania, przynajmniej w części. By to połączenie przyjemnego z pożytecznym wydało się być odpowiednie, należy jednak wyselekcjonować właściwe drewno kominkowe. Dowiedz się, jakie kryteria powinno spełniać.

Drewno kominkowe powinno spełniać kilka podstawowych kryteriów – głównym jest to, iż musi być suche – nawet tylko minimalnie wilgotne będzie się bardzo dymiło i ma możliwość zabijać komin. Warto dodać, że optymalnie powinno być także gęste i twarde – takie posiada największą wartość opałową. Z tego względu ogromną renomą cieszy się jesion, jednak może być w miarę twardy, by porąbać na małe szczapki. Biorąc to wszystko pod uwagę wiadomo,że powinno się dokonywać zamówień na już gotowe, pocięte drewno, o zalecanej szerokości 20-30 cm. W takiej postaci drewno oferuje niezwykle dużo fachowych przedsiębiorstw i w tym przypadku faktycznie lepiej zaufać profesjonalistom. Jeżeli chodzi o drewno kominkowe stare babice choćby posiadają parę ciekawych propozycji. Konkretne firmy na zamówienie przygotowują dany gatunek drewna, wysuszają je i zapewniają transport do domu.

Drugim kryterium wyboru drewna okazuje się być zawartość kory. Ta albowiem bardzo szybko się spala, w wyniku czego zdecydowanie zmniejsza wartość opałową drewna. Przez to najczęściej stawia się na grab – ma nieznaczny poziom okorowania – maksymalnie 7%. Najwięcej posiada dąb – niemal 22%, a mimo wszystko wielokroć pali się nim w kominkach, gdyż ma bardzo miły aromat podczas spalania, odpowiedzialne za to zdają się być spore ilości olejków eterycznych, które zostają uwalniane pod wpływem temperatury.Powiązane słowa: