Drewno do kominka - towar, który powinien mieć niezłą jakość

Drewno do kominka, które wydaje się być ideałem? Nawet nie marz! To zależy albowiem od twoich żądań i potrzeb. Pomyśl, czego oczekujesz. Jeśli będziesz dokonywał rozpalania kominka jedynie od czasu do czasu, żeby móc rozkoszować się wypoczynkiem przy ogniu, wybór musi paść na inny rodzaj drewna, niż wtedy, kiedy żądasz, żeby kominek był także sposobem na czasowe ogrzewanie miejsca, w którym przebywamy. Chciej poznać najlepsze gatunki drewna do kominka i bądź poinformowany o tym, jakie wybrać w zależności od oczekiwań.

Jednym z tych kluczowych kryteriów jest to, iż drewno kominkowe musi pochodzić ze sprawdzonego miejsca. Nie odpowiednim drewnem będzie takie znalezione w lesie, nabyte u leśniczego, odpadki z tartaków bądź drewno pobudowlane. To najgorsze wyjście, z uwagi na to, że impregnaty i inne środki chemiczne momentalnie niszczą komin. W tym przypadku lepiej jest

powierzyć to stosownej firmie. Obecnie ofert zdaje się być naprawdę wiele, przykładowo dysponują w ofercie drewno kominkowe wyględy. Posiadają one niezwykle niezłe propozycje, a co ważne, oferowane tam drewno jest niezwykle dobrej jakości. Co ważne, ci usługodawcy proponują także bardzo płynną dostawę do domu.

Jaki gatunek drewna wypada najlepiej w kominku? Jeżeli chcesz palić na ogrzewanie, najodpowiedniejszy będzie bezdyskusyjnie grab. Ze wszystkich polskich gatunków posiada największą wartość opałową, także ze względu na bardzo mały udział kory – jedynie 7%. Daje jednakże niezbyt efektowny płomień, więc jeśli myślisz o buzującym ogniu, koniecznie postaw na jesion, którego wartość opałowa jest niedużo mniejsza. To twarde, o wysokiej kaloryczności drewno, ale bardzo ładnie się pali. Najpopularniejszym drewnem jest jednak dąb, który podczas palenia stopniowo uwalnia olejki eteryczne, wydzielając bardzo przyjemny zapach.Powiązane słowa: