Dekoruj ogród hortensją Polar Bear

Hortensje są wypatrywane w polskich ogródkach już od setek lat. Związane jest to zapewne z ich niezwykłą aparycją oraz faktem, iż niezawodnie i przez długi czas kwitną. Nadzwyczaj hortensje pochodzą z miejsc znajdujących się w Ameryce Północnej i Południowej i w Azji.

Hortensje bukietowe są roślinami, które będą nas cieszyć przez wiele lat, a ponadto w sumie łatwo się je uprawia, jeśli tylko zapewni im się odpowiednie warunki glebowe i należytą ilość światła. Lubią one żyzną glebę o kwaśnym odczynie, która powinna być bez przerw wilgotna. Hortensja najświetniej rośnie w miejscu, gdzie jest dużo słońca i ciepłym. Odmiana, która zdoła być wyróżniona najznaczniej, jest hortensja bukietowa Polar Bear. Jest to niesamowita odmiana, która ma nietypowo wielkie kwiatostany. Zdołają one osiągać wręcz 40 cm długości. Polar Bear wyhodowana została w Holandii. Została stworzona poprzez skrzyżowanie dwóch odmian hortensji wiechowatych: Grandiflory oraz Limelight. Kwiaty tej odmiany są gdy zaczynają kwitnąć jasnozielone, żeby potem przez długi czas posiadać kolor biało-kremowy. Pod koniec kwitnienia zmieniają kolor na jasnoróżowy. Polar Bear kwitnie niebywale długo, bowiem od lipca do zakończenia sezonu jesiennego. Krzewy hortensji Polar Bear osiągają zwykle do 1,5 metra wysokości oraz do podobnej szerokości.

Ogromną zaletą tej odmiany jest jej dobitna odporność na mróz. Roślina ozdabia ogród nawet w zimie, gdyż jej zaschnięte kwiatostany są wciąż na pędach i oproszone śniegiem prezentują się niezwykle dekoracyjnie. Jeśli marzy nam się Hortensja bukietowa Polar Bear cena sadzonki nie bywa zbyt wysoka. Wynosi przeważnie w przybliżeniu trzydziestu złotych. Mądrze jest zainwestować w jej kupno, ponieważ będzie nietuzinkową dekoracją naszych terenów ogrodowych, szczególnie wsadzona blisko bylin lub wysokich traw.Powiązane słowa: