Czym jest szkło profilowe?

Przeglądając parę stron internetowych, natknęłam się na motto reklamowe „szkło profilowane w wszelkim stylu”. Przystanęłam na chwilę przy tym zdaniu, gdyż wywołało we mnie burzę myśli. Wiem dokładnie, czym jest szło a ponadto umiem także wyjaśnić znaczenie słowa profil.

Choć połączenie tych 2 słów dało mi do myślenia. W pierwszej chwili doszło mi do głowy dosłowne tłumaczenie. Czyli szkło, w jakim jesteśmy w stanie dowolnie zmieniać kształt. Jednakże po dłuższej chwili rozmyśleń nie mogłam tak po prostu zaakceptować własnego wyjaśnienia i wymyśliłam zagłębić się w owo stwierdzenie. Z racji, iż jestem osobą ciekawską, postanowiłam sprawdzić, czym jest magiczne objaśnienie – profilowane.

istotą wiedzy okazał się jak zawsze wszystko wiedzący Internet. Po wpisaniu hasła szkło profilowe profilit już w pierwszych stronach mogę dojrzeć dużo ciekawych oraz mniej ciekawych, obszernych i jednozdaniowych wyjaśnień. Skupmy się zatem na jednym źródle wiedzy i zajrzyjmy na konkretną stronę. Objaśnienie szkło profilowane zamiennie może być określane dyle szklane, szkło kanałowe czy może ceowniki szklane. Nie wiem jak wam, lecz jego synonimy całkowicie nic mi nie mówią. Idźmy więc dalej. Następne zdania zagłębiają się w budowę. I tak takiego typu szło składa się z mieszanki sodowo-wapniowo-krzemiankowej. Zupełnie jak szło płaskie! Uwaga, mamy pierwszą podpowiedź. Wiemy już, iż nie jest to zwyczajowe szkło płaskie.

Siła dedukcji i kolejny tekst wyjaśnia, że jest to szkło o unikalnym obrysie, posiadające dużą intensywność mechaniczną. Bazując na nauce uzyskanej z jednej ze stron webowych, możemy stwierdzić, iż szkło profilowe to taki produkt, który dobitnie naśladuje zwyczajowe płaskie szkło, z taką różnicą, iż możemy je wyprofilować na dowolny obrys. Ot i cała filozofia!Powiązane słowa: