Czy własna stadnina koni się opłaca?

Posiadacze stadnin oferując gościom naukę jazdy konnej narażeni są na przeszkody zespolone z rozbudową infrastruktury gospodarczej przeznaczonej na jazdy. Receptą na ten kłopot potrafią być cieszące się coraz to ogromniejszą popularnością nowatorskie hale stalowe.

Chociaż jeździectwo trzeba zaliczyć do jednej z najdłużej uprawianych rodzajów rekreacji w naszym państwie wydaje się, że za sprawą coraz szybciej pojawiających się nowych gospodarstw agroturystycznych płaszczyzna ta przeżywa swoją odrębną młodość. Szczególnie stanowczo widać tę tendencję dzięki coraz to bardziej przedsiębiorczym rolnikom, jacy zdali sobie sprawę z tego, że gospodarstwo może przynosić dodatkowe, niezwiązane z plonami zarobki. Jest to właśnie gospodarstwa agroturystyczne wywołały, iż coraz więcej osób zaciekawiło się jazdą konną.

Mieszkańcy miast, jacy poszukują rozmaitego sposobu na rekreację, coraz chętniej spoglądają na polską wieś, na której to mają możliwość odprężyć się jednocześnie obserwując oraz uczestnicząc w elementarnych zajęciach rolników. Wzbogacenie oferty gospodarstwa wiąże się jednakże z problemami związanymi z rozbudową infrastruktury przeznaczonej na jazdy.

O ile gospodarstwo z racji swojej natury ma w bardzo wielu przypadkach w większym lub mniejszym stopniu dostęp do stajni oraz wypasu koni, to rzadko spotka się na nich kryte ujeżdżalnie. Kłopot ten spowodowany jest zawsze wysokimi kosztami wybudowania tak wielkiego obiektu, który dodatkowo musi realizować konkretne warunki, jakie rozstrzygać będą o jego przydatności dla jeździectwa.

Jeżeli zdecydujemy się na owego gatunku koncepty, powinniśmy wyszukać firm, takie które dopełniają takiego rodzaju projekty np. www.wolfsystem.pl . Koszt ten jednak jest w stanie przynieść dochody wygenerowane za sprawą wydłużenia sezonu, w jakim przybywają goście.Powiązane słowa: