Czy stopnie schodowe mogą być różne?

Oprócz klasycznych schodów drewnianych, które zakłada się na wylewkę ukształtowaną w formę schodów, na rynku są osiągalne niezwykle zróżnicowane rodzaje stopni schodowych. Niektóre z nich znajdują zastosowanie w przemyśle, gdzie montuje się je na halach produkcyjnych i w budynkach przemysłowych, część uda się spróbować zamontować także w innego typu miejscach.

W ostatnim czasie sporym powodzeniem wyróżniają się stopnie schodowe w formie bloczków betonowych. Okazują się być niezwykle proste w montażu – bloczki wystarczy ułożyć w formie schodów na dostosowanej uprzednio wylewce, która zostanie zagruntowana w należyty sposób. Takowe schody posiadają klasyczną, minimalistyczną formę, dopasowując się do każdego wnętrza – obojętnie, czy zamontujesz je w domu, mieszkaniu, czy w firmie, każdorazowo wyśmienicie się sprawdzą i będą dobrze wyglądać. Wydają się być masywne i o sporej wytrzymałości, jednakże dwie ich największe zalety to co innego – najważniejsze jest to, iż są niewiarygodnie wymagające małych nakładów pieniężnych w stosunku do innych schodów, po drugie – ich zamontowanie bywa niemal błyskawiczne.

W miejscach użyteczności publicznej, w przejściach, na mostach i zapewne w halach przemysłowych świetnie wypadają też stopnie schodowe zrobione z krat pomostowych. Są to też niebywale wytrzymałe i trwałe schody, a ich niezwykłą zaletą jest nieduża cena. Stopnie schodowe z krat są już zazwyczaj wcześniej odpowiednio poddane profilowaniu, zatem można je wykorzystywać do zrobienia schodów. Ich dużą zaletą jest fakt, że schody tego rodzaju można zbudować praktycznie od zera, nie musząc tracić sił podczas budowania podstawy. Dodatkowo sprawiają też wrażenie lżejszych i nie zasłaniają widoku, co również ma ogromne znaczenie w wielu pomieszczeniach.Powiązane słowa: