Co przydaje się w kuchni

Co powinno wchodzić w skład dzisiejszej kuchni? Bez względu na styl, w jakim została ona urządzona muszą obowiązkowo znaleźć się w niej obowiązkowe akcesoria. Garnki i patelnie. Będąc posiadaczem kompletu garnków problem mamy z głowy, jeśli nie to na początku wystarczy garnek średniej wielkości, który pomieści do 5 litrów wody i rondelek do 1 litra. W garnku można ugotować zupę, zaś rondelek przyda się do podgrzania mleka lub zrobienie budyniu. Patelnie najlepiej mieć dwie – małą ok. 20 cm i dużą ok. 28 cm. Na małej można przygotować jajecznicę na śniadanie, zaś na dużej zrobić sos z makaronem, wszelkiego rodzaju mięsa. W kuchni ważny jest dobry nóż.

Podstawą każdej kuchni są dwa noże tzw. szefa kuchni, dzięki któremu możemy pokroić mięso czy posiekać warzywa oraz mały np. do wycinania czy obierania. Noże nie powinny być w plastiku, nie może się giąć, a część tnąca powinna być w kształcie przypominająca łuk, wówczas łatwo prowadzi się po desce. W kuchni przydadzą się także młynki do soli i pieprzu, jednak to jaki wybrać to kwestia indywidualna. Przyda nam się również wałek i tłuczek do mięsa. Jeżeli jesteśmy posiadaczami gładkiego blatu to nie potrzebujemy stolnicy – wszystko można wyrobić na blacie. Przydatny będzie również durszlak np. klasyczny ze stali lub plastikowy. Z małych rzeczy przyda się drewniana łopatka niezbędna do przewracania m.in. kotletów czy naleśników na patelni teflonowej czy ceramicznej.

Dobrze jest też zaopatrzyć się w miarkę, dzięki której nie będzie problemu z przeliczeniem wszystkich składników podanych w przepisie w gramach. Naturalnie lepszym rozwiązaniem jest zakup Małek wagi kuchennej. Nie jest to duży wydatek, a jednak przydaje się czasem w kuchni, szczególnie podczas wypieków słodkich ciast czy chleba.Powiązane słowa: