Co konsument powinien znaleźć na etykiecie?

Etykieta zdaje się być tym jednym z najważniejszych składników udanego marketingu. Musi być schludna, rzucająca się w oko, posiadająca projekt ze smakiem. Przy tym zwykle działają najlepsi znawcy grafiki, u których zdołasz dokonać zamówienia na projekt etykiety. To najbardziej odpowiedni sposób na to, żeby etykieta wyglądała faktycznie estetycznie i profesjonalnie. Jednak pożądane byłoby posiadać takową wiedzę, że w przypadku zawartości etykiet do produktów spożywczych, zdają się być nadawane niezwykle restrykcyjne uregulowania prawne. Dowiedz się, jakie oznakowanie powinno być zawarte na projekcie etykiety.

Przede wszystkim, etykieta nie powinna wprowadzać konsumentów w błąd. Każda z pojawiających się na niej dane muszą być zgodne z prawdą. Zaliczają się do nich głównie informacje dotyczące składu. Wszystkie składniki mają obowiązek być poukładane pod względem malejącej zawartości procentowej, mimo iż procenty nie muszą być podawane – starczy zapisek o zawartości. Aczkolwiek nie na wszystkich produktach jesteśmy zobowiązani podawać skład – nie musimy tworzyć etykiet do rzeczy o niskim stopniu przetworzenia, orzechów, owoców oraz warzyw.

Następną ważną informacją, która powinna znaleźć się na etykiecie, okazuje się być ostrzeżenie o substancjach mających działanie alergenne. To naprawdę ma swoje znaczenie, aby składnikiem danego produktu, a jest takie ryzyko, że zdołają się w nim znaleźć przez to, iż zakład je przerabia na innych liniach.

Producent musi przekazywać informację też o tym, co jest zawarte w mięsie albo rybie, czyli, ile wody zawiera ten produkt – jeżeli ma jej więcej, niż 5%. Zarazem powinna otrzymać miejsce na nich informacja, iż zawierają białko albo były uprzednio zamrażane. Dzięki temu osoba kupująca zyskuje większą świadomość tego, co kupuje.Powiązane słowa: