Chcesz zakładać sam parkiet? Najpierw do przemyśl!

Samodzielny remont to nie lada wyzwanie dla każdego. Mimo, że pomalowanie ścian czy nałożenie tapet może nieźle udać się nawet początkującym majsterkowiczom, a nawet totalnym amatorom, którzy nie mieli ani razu nic związanego z wykańczaniem lokali. Jednak są takie rzeczy, które wymagają więcej skupienia i precyzji. Jedną z nich zdaje się być montowanie parkietu. Zechciej dowiedzieć się, czy da się to zrobić samodzielnie.

Przede wszystkim składanie parkietu to zadanie jedynie dla solidnych, cierpliwych i bardzo dokładnie zwracających uwagi na szczegóły. Wskazane, by byli to faktycznie perfekcjoniści. Nie będzie to proste zadanie, które zajmuje zazwyczaj dość sporo czasu, jednakże umożliwia nam to, by oszczędzić trochę groszy. Układanie parkietu jest całkiem skomplikowane i żąda wykonania naprawdę wielu działań, z których szczególnie pojawiają się te związane z przygotowaniem podłoża. By to wykonać musisz wyrównać wszelkie rysy i dokładnie je zagruntować, a już samo to całkiem dużo czasu może nam zająć. Prawdziwi parkieciarze umieją przygotować podłoże właściwe pod stopień wilgotności drewna, które kładą, jednakże dla początkującej osoby bywa to często trudne.

Układając wypadałoby także pamiętać o dylatacji, innymi słowy odległości klepek od ścian i od siebie – dobrze jest być świadomym tego, że drewno się kurczy i rozbija, w związku z czym musi mieć na to przestrzeń. No i ostatecznym krokiem jest cyklinowanie, czyli dotarcie parkietu i pomalowanie go olejem lub lakierem. Zdaje się niekiedy, że to najłatwiejszy element, to aczkolwiek nie okazuje się być prawda. W związku z tym jeśli nie czujesz się na siłach, nie próbuj. Zdaj się na fachowców. Usługi remontowe w Warszawie na pewno będą kosztować mniej niż zatrudnienie fachowca, który naprawi zrobione przez Ciebie błędy.Powiązane słowa: