Budleja Dawida- jakie wymagania, takie działania

Niebywale znana budleja dawida to krzak wyróżniający się naprawdę dużą siłą wzrastania. Jego najistotniejszą cechą zdają się być wydłużonej formy kwiatostany, niewiarygodnie gęste i wiechowate. Niezwykle ślicznie potrafią prezentować się na końcach pędów, zwłaszcza kiedy zdają się być zagęszczone oraz faktycznie liczne. Nic dziwnego, że zdaje się być to jeden z najwybitniej znanych krzewów stanowiących ozdobę w naszych ogrodach. Dowiedz się, jakie potrzeby ma ta roślinka i jak postępować, by z troską się móc nią opiekować.

Budleja okazuje się być ulubioną rośliną motyli. Dlatego, jeżeli cenisz te owady oraz pragniesz, aby tłumnie odwiedzały twój ogród, bezdyskusyjnie musisz zasadzić krzewinę we własnym ogródku. Jego żądania nie są w sumie przesadnie. Przede wszystkim należy wyznaczyć dla niej dobre miejsce – lubuje sobie żyzną glebę, optymalnie piaszczysto-gliniastą. Docenia jak najbardziej obojętny poziom pH podłoża.

Pielęgnacja budlei również nie powinna zdać się być przesadnio sprawiająca trudności. Wiedz, że musisz mieć w głowie to, iż wymaga, by podlewać ją dużą ilością wody, szczególnie że jest niestety mało odporna na suszę i upały. Błyskawicznie może więdnąć, zatem nie powinno się ominąć któregoś z podlewań. Często dochodzi do tego, że potrzebuje zwiększonego nawożenia – średnio niekiedy 2 bądź 3 krotności podczas sezonu nawozami mającymi w składzie całą grupę składników.

Największym problemem może okazać się tak czy siakstworzenie zabezpieczenia rośliny na czas zimy. Budleja zrzuca liście u schyłku jesieni, ale jak na złość, zdaje się być marnie tolerująca mrozy. Jedynie wykonywane raz do roku przycinane pędów może troszkę zwiększyć jej wytrzymałość. Powinno się jednak pamiętać o tym, że trzeba ją zasadnie przykryć na zimę – kopczyk ziemi nie wystarczy, niejednokrotnie możesz potrzebować kory, liści albo trocin. Do okrywania może przydać się również kaptur wyprodukowany z agrowłókniny, który ochroni roślinę przed zimnym wiatrem.Powiązane słowa: