Budleja Dawida - wymagania i pielęgnacja

Niebywale znana budleja dawida to krzew charakteryzujący się bardzo dużą siłą wzrostu. Jego bardzo ważną cechą są długie kwiatostany, totalnie gęste oraz wiechowate. Bardzo dobrze potrafią prezentować się na krańcach pędów, szczególnie gdy są zagęszczone i faktycznie liczne. Nie ma co się dziwić, iż zdaje się być to jeden z najwybitniej renomowanych krzewów stanowiących ozdobę w naszych ogrodach. Zechciej dowiedzieć się o tym, jakie potrzeby posiada ta roślina i co zrobić, by o nią należycie o nią dbać.

Budleja okazuje się być ulubienicą motylków. Otóż przez to, jeśli cenisz te owady oraz pragniesz, żeby tłumnie wpadały w odwiedziny na twój raj kwiatowy, koniecznie chciej zasadzić krzaka w swoim ogródku. Jego wymagania nie zdają się być w sumie przesadnie. Przede wszystkim należy wyznaczyć dla niej odpowiednie miejsce – lubuje sobie żyzną glebę, stosunkowo piaszczysto-gliniastą. Chce jak najbardziej obojętny poziom pH podłoża.

Pielęgnacja budlei także nie powinna zdać się być aż tak sprawiająca trudności. Przede wszystkim należy pamiętać, iż trzeba ją obficie podlewać, szczególnie że jest niezwykle niezbyt odporna na suszę oraz niekorzystnie znosi upalne dni. W mgnieniu oka więdnie, przez co nie można zapomnieć o którymkolwiek z podlewać. Po wielokroć zdarza się tak, iż żąda większej puli nawozów – średnio nawet razy w trakcie trwania sezonu nawozami mającymi w składzie całą grupę składników.

Największym problemem jest jednakstworzenie zabezpieczenia rośliny okres zimowy. Budleja zrzuca liście późną jesienią, lecz jak na złość, zdaje się być niezbyt wytrzymująca mrozy. Jedynie wykonywane raz do roku przycinane pędów może odrobinę zwiększyć jej wytrzymałość. Jest sens jednak pamiętać o tym, iż trzeba ją mocno przykryć na zimę – kopczyk ziemi to nie wszystko, niejednokrotnie możesz potrzebować kory, liści lub trocin. Do okrywania może przydać się dodatkowo kaptur stworzony z agrowłókniny, który ochroni roślinę przed zimnym wiatrem.Powiązane słowa: