Bądź zwycięzcą w likwidacji korników!

Istotnym problemem posiadaczy wiekowych domów są robaki w drewnie, zwalczanie korników, larwy żerujące w drewnie, fumifgacja, mikrofale dezynsekcja drewna, a ponadto inne dylematy które wiążą się z insektami. Szczególnie dużym mankamentem są korniki, które przeważnie uprzykrzają życie posiadaczom drewnianych ścian i podłóg. Zapoznaj się z tym, co robić, by je pokonać.

Przyda się posiadać taką wiedzę, że korniki występują niezwykle nie za często, ale kiedy już zaczną bytować, mogą w szybkim tempie zniszczyć boazerię czy stworzoną z drewna podłogę. Patrząc na nie skojarzą się z czymś takim jak malutkie chrząszcze, mają brązowy albo czarny kolor skrzydełek. W drewnie często pojawiają się także inne insekty, takie jak kołatki, spuszczele oraz miazgowce. One są równie stwarzające pewne zagrożenia. Ponieważ te owady są niebywale drobne, ciężko jest je rozpoznać, dlatego robiąc samodzielne zabiegi, które zwalczą insekty w drewnie, w razie czego lepiej używać bardziej uniwersalnych środków.

Szkodniki drewna zwalcza się preparatami kontaktowymi z dobrą penetracją i długim okresem trwania na powierzchni. Są to środki, które nie tylko niszczą szkodniki, jednakże także zapobiegają ich pojawieniu się w przyszłości. Niezłą część preparatów można stosować robiąc iniekcję, czyli wstrzykiwanie środka wewnątrz drewna. W wyniku tego substancje czynne szybciej płyną do insektów i są bardziej skuteczne, wykazują błyskawiczne działanie.

Gdzie najczęściej lęgną się korniki i inne szkodniki drewna? Z uwagi na to, że w ostatnim czasie naturalne drewno na podłogach albo ścianach cieszy się mniejszym powodzeniem, a najnowsze środki impregnujące są niezwykle silne, rzadko można dostrzec je w ledwo co zbudowanych mieszkaniach. Atakują raczej stare domy.Powiązane słowa: